Ротарианци дариха руски учебници на деца от Кърджали

Проявата е част от програмата за международно сътрудничество на ротарианците

Ротарианци дариха руски учебници на деца от Кърджали | StandartNews.com

Чисто нови руски буквари получиха деца от Кърджали, които  гостуваха на ротарианци и рецитираха творби на Александър Пушкин. Руската вечер се състоя по инициатива на Ротари клуб Кърджали, Клуба на руските съотечественици в града и ръководството на ОУ”Св.св.Кирил и Методий”, където единствено в областта се изучава руски език. Проявата бе част от програмата за международно сътрудничество на ротарианците. Руските учебници са осигурени от област Иваново в Русия със съдействието на пастпрезидента Сабахаттин Гьокче на Ротари клуб Кърджали и ротарианец от Турция. Президентът на Ротари клуб Кърджали Валентин Гогев похвали децата и им благодари за чудесния рецитал. Олга Стоянова сподели, че обучението по руски в кърджалийското ОУ”Св.св.Кирил и Методий” е на много високо ниво и децата се справят отлично при изяви в Руския културен център. Те ще бъдат поканени на Балкански фестивал.

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай