Интеракт??? Ротаракт??? Що за организация е това?

•   1
Отговори
  • Мнения: 2 018
Моля кажете ми каквото знаете за Инетракт? Ротарианци?

Синът ми са го поканили в тази организация. Прочетох някой смущаващи неща в интернет.

Моля, споделете мнение.

Последна редакция: пн, 26 апр 2010, 21:56 от Бо_

# 1
  • Мнения: 372
Нямам идея за какво става въпрос,но така като го казваш ми звучи като някоя секта

# 2
  • Мнения: 2 018
Учудвам се, как една уж благотворителна организация е непозната в този форум.  Rolling Eyes

За мен наистина е важно - никой ли не е чувал за тях?

http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2010/03/12/871855_uchenici_pr … neto_na_interakt/ - коментарите са доста показателни

Последна редакция: пн, 26 апр 2010, 21:59 от Бо_

# 3
  • Мнения: 2 927
Ротари- клубовете не се афишират много. Обичайно, техните членове са богати хора. Присъствувала съм на годишен бал като гост. Под формата на търг разиграха произведения на изкуството закупени от местни художници, скулптори,и пр., като събраните средства дариха на Общинската администрация за направа на детска площадка. Помагат си взаимно в трудни моменти, не зная как са организирани местните структури, имат ли йерархия, но провеждат поне две благотворителни мероприятия годишно - със събраните средства правят нещо за града. Техни членове са извършвали със свои средства благоустройства на зелени площи, градинки. Не се ползват с лошо име. Подробностите може и да не научиш никога, защото има строга конфиденциалност за действителните си взаимоотношения.
Не мога да твърдя със сигурност, но мисля, че печелят и за самите себе си.
ПП - това са впечатления от местна организация. Не зная дали навсякъде в България стоят така нещата.

# 4
  • Мнения: 372
"а целта на организацията е да ги приобщи и възпита в морални ценности и да им предоставя възможности да развиват разбирателството на добра воля с младежта по целия свят."
Звучи добре
Не вярвам да е нещо толкова лошо ,но не пречи да се включи синът ти пък ако нещо не е наред винаги може да я напусне(нали може)

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Нищо смущаващо няма в Ротари. Даже се чудя, че ви звучи толкова екзотично. Ротаракт е младежката им организация.

Rotary International е доброволческа хуманитарна организация с нестопанска цел, съставена от разпръснати по целия свят клубове, известни като Ротари клубове. В света има повече от 32 000 клуба в повече от 200 страни с над 1,2 милиона членове. Членовете на Ротари клубовете са известни като ротарианци. Целта на организацията е да събира на едно място лидери, които доброволно да отдават времето и уменията си, за да служат на своите общности и света. Членовете обикновено се срещат седмично за закуска, обяд или вечеря, което е както социално мероприятие, така и възможност за осъществяване целите на организацията.

Ротари не е свързана по никакъв начин с религиозните и с политическите убеждения на своите членове. Насърчавайки хуманизма и почтеността във взаимоотношенията между хората, Ротари зачита личната свобода на всеки човек. Затова тя е преследвана от тоталитарните и недемократичните режими по света (например комунистически, фашистки и нацистки), а се радва на добър прием във всички демократични общества.

Най-известното мото на Ротари е "Service above Self" - "За безкористна слу­жба".

Ротаракт е международна програма на Ротари Интернешънал за млади професионалисти на възраст между 18 и 30 години, които искат да работят за една добра промяна.
Ротаракт има над 163 000 членове и е част от международна мрежа от повече от 8 000 Ротаракт клуба в 151 държави.

Целта на Ротаракт е да даде възможност на млади хора да разширят знанията и уменията си, необходими и в личен план, за да се обърнат към материалните и социалните нужди на своето общество, както и да спомогне за осъществяването на по-добри контакти между хората по света чрез една мрежа, изградена на основата на приятелство и служба на обществото.

п.п. Поканата си е комплимент. Там наистина се приемат само доказани професионалисти, или поне такава е идеята.

# 6
  • Мнения: 1 312
Бо, не гледай само коментарите.
Прочети малко за Ротарианците и намери отговорите.
Това е стара организация, с традиции.., подобно на Масонската.
Не съм запозната в детайли какво точно правят, въпреки, че имам 2 познати членове на Ротари клуб.
Едната ми е колежка и благодарение на това членство и многобройните и контакти има невероятни успехи в професионален план.
И двете са намахани, много комуникативни и образовани жени, с богат житейски опит, с големи финансови възможности, от известни фамилии.
Имах шанс да попадна на една маса с колежката ми на една от официалните вечери по някакъв повод, организирана от Компанията ни и ми беше доста интересно да общувам с нея.
Сама тя сподели, че контактите, които има благодарение на членството си са повече отколкото би завързала за два живота ако не беше член на клуба.
Също и че доверието и думата на друг член, гарантирал за теб или препоръчал те не се поставят под съмнение.
Това е което мога да кажа от личен опит.., не, че е кой знае какво.

Иначе:

Има и Устав на сдружението.
Пише, че може напускането на клуба да става доброволно.

# 7
  • Мнения: 1 988
За младежката организация също съм слушала страхотни неща. Много възможности може да открие пред сина ти членството в тази организация.

Общи условия

Активация на акаунт