Ученици представят официално създаването на интеракт клуб за млади ротарианци

© Интеракт

Тази вечер от 19:00 часа в столичния Военен клуб ученици от Първа частна английска гимназия "Уилям Шекспир" ще представят официално учредения от тях интеракт клуб "София-сити" за млади ротарианци, съобщиха организаторите.

"Настоящи членове на клуба са 1/5 от учениците на гимназията, но всички знаят за нас и одобряват дейността ни", обяснява президентът на клуба Моника Ведричкова.

"Интеракт" е световна младежка организация, спонсорирана от "Ротари интернешънъл". В клубовете могат да членуват ученици на възраст между 14 и 18 години, а целта на организацията е да ги приобщи и възпита в морални ценности и да им предоставя възможности да развиват разбирателството на добра воля с младежта по целия свят.

Първият интеракт клуб е бил основан през 1962 г. от ротари клуб "Мелбърн", Флорида, САЩ.